O škôlke

Niečo o nás

MATERSKÁ ŠKOLA ZUBROHLAVA

Materská škola v Zubrohlave je 6 triednou materskou školou s celodennou prevádzkou. Je súčasťou ZŠ s MŠ Zubrohlava. Tri triedy sa nachádzajú v alokovanom pracovisku Materskej školy pri ZŠ, jedna trieda je zriadená v budove ZŠ a jedna trieda je zriadená v budove OÚ.

CHARAKTERISTIKA ŠKOLY: MŠ, adresa: Základná škola s materskou školou Školská 238, Zubrohlava 029 43. Sídlo Materskej školy sa nachádza v pokojnom prostredí, mimo dopravnej trasy. Kapacita zariadenia zodpovedajúca veľkosti vnútorných priestorov zariadenia pre deti a mládeže. Materská škola sídli v novostavbe typizovanej budovy v areáli Základnej školy s materskou školou. Ďalšie priestory pre jednu triedu v celodennej prevádzke sú vytvorené na prízemí Obecného úradu v Zubrohlave. Dve triedy sídlia v nadstavbe nad telocvičňou ZŠ.

Herne : využívané pre výchovno-vzdelávaciu činnosť stanovenú Školským vzdelávacím programom. Vybavenie herní : školský nábytok, učebné pomôcky, knihy, stavebnice, hračky, dekorácie na stenách, didaktické pomôcky.Spálne: využívané na odpočinok a spánok. Šatne : využívané na odkladanie odevov a obuvy. Školský dvor: Materská škola má vlastný školský dvor, kde sa uskutočňuje pobyt vonku a popoludňajšie činnosti podľa počasia. Vybavenie : preliezky, šmýkačky, pieskovisko. Školský dvor je ohradený, a uzamknutý. Slúži výlučne pre potreby materskej školy.

Typ školy: MŠ je spojená so Základnou školou a so Školskou jedálňou v rámci právneho subjektu ZŠ s MŠ. Materská škola poskytuje celodennú  a poldennú starostlivosť počas pracovných dní.

Zriaďovateľ: Obecný úrad Zubrohlava

Prevádzka MŠ: od 6.30 do 16.00hod.

Koncepcia rozvoja MŠ (stručne): Pri tvorbe vízie našej Materskej školy sme vychádzali zo snahy skvalitniť výchovno-vzdelávaciu prácu v materskej škole. Nový Školský výchovno-vzdelávací program postaviť na princípoch tvorivo-humanistickej výchovy. Kognitívnom, senzomotorickom a afektívnom rozvoji dieťaťa. Osobitný dôraz klásť na „objavujúce učenie“ a heuristické metódy.

Profilácia MŠ: Naša Materská škola v rámci plnenia Štátneho vzdelávacieho programu doplnila Školský vzdelávací program o Prosociálnu a Enviromentálnu výchovu.

Preto sa snažíme :  • rozvíjať u detí vzťah k regiónu poznávaním významných udalostí, osobností, histórie, prírodných krás

• posilniť výchovu dieťaťa láske k vlasti, ľudovým a kultúrnym tradíciám • posilňovať spisovnú výslovnosť detí                          • vytvoriť priateľskú atmosféru medzi deťmi v materskej škole – správať sa k sebe s úctou

• snažiť sa aby získavanie poznatkov bolo pre deti dobrodružstvom, ktoré v deťoch prebudí túžbu vedieť o okolitom svete viac a potrebu vyvíjať vlastnú iniciatívu

• urobiť z prírody predmet poznania, ochrany a lásky – cez prirodzený styk s prírodou

• podporovať enviromentálne bádateľské aktivity zamerané na tvorbu a ochranu životného prostredia

Životospráva a psychosociálne podmienky: Poskytujeme deťom celodenné stravovanie, ktoré zodpovedá súčasným výživovým trendom a normám ako aj pitný režim. V dennom programe je rešpektovaná individuálna potreba pohybových aktivít, relaxačných cvičení a pobytu vonku. Snažíme sa, aby sa deti v prostredí MŠ cítili bezpečne, spokojne a dobre. Máme vypracovaný program postupnej adaptácie detí.

Školská 238,029 43 Zubrohlava